COVID-19 a Bulharsko
http://covid-19-a-bulharsko.html

copyright © 2005 - 2020

COVID-19 a Bulharsko

Tak jako skoro celý světě, tak i Bulharsko potrápila pandemie COVID-19. Byly uzavřeny hranice, zrušena mezinárodní doprava silniční, letecká a po vodě. Zavedena byla různá větší či menší omezení, plošné a lokální karantény, uzavřeny hotely, restaurace, no prostě vše co znáte z České republiky a možná ještě něco navíc. To však turisty tolik nezajímá - důležitá je současnost a hlavně nejbližší budoucnost ve vztahu k cestovnímu ruchu a letní sezoně 2020. Takže jaká je situace od 1. června 2020 :

  1. Jak přijet z ČR do Bulharska - až do 1. července 2020 prakticky výhradně pouze po silnici. Cesta je na hranicích bez problémů - ověřeno. "Strategicky významná" letecká společnost SmartWings totiž operativně zrušila veškeré lety do 1. července 2020, za zrušené lety však nehodlá vracet hotové peníze a vystavuje vouchery na úhradu jejich nějakých budoucích služeb, což je u krachující firmy značně úsměvné - kysele úsměvné.

    Po 1. červenci 2020 uvedený strategický největší letecký dopravce v ČR silně omezil lety do Bulharska a to na 2x denně z Prahy (v roce 2019 5x denně), z Brna a Ostravy celkem (na střídačku) 2x týdně (v roce 2019 minimálně 1x denně). A to za vyšší ceny. Tyto ceny jsou ve srovnání se společností WizzAir či Rainer, které létají do Burgasu z okolních států (Polska, Slovenska, Maďarska) až o 40% vyšší. To jsou fakta.
  2. Ubytování - za stejných podmínek jako v minulé sezoně. Pokud jsme si ověřovali ceny v Lozenci a Carevu, ceny se zvýšily pouze o inflaci a to ještě ne všude. Obvykle si ubytovatelé uvědomují složitost situace a "nešroubují" ceny.
  3. Restaurace - bez omezení, cenově v pohodě
  4. Pláže - připraveny
  5. Stánky se vším možným - otevřeny
  6. Moře - na místě

Takže chybíte jen vy turisti.

PS. Nejčerstvější informace z bulharských TV večerních zpráv 14. června 2020 - premiér Borisov slíbil zrušit veškerá dosud platná omezení k 1. červenci 2020 - omezení není mnoho a nejsou nijak zásadní